inspiracje, trends

akcesoria 2010 – przegląd subiektywny

Co prawda  zima nas ostatnio rozpieszcza i codziennie mamy poniżej –10 stopni. Jednak myślę,  mały przegląd trendów w akcesoriach  na wiosnę 2010 wniesie nam odrobinę optymizmu. Duże naszyjniki i bransolety popularne były już  ubiegłej wiosny. W tym roku umacniają swoją pozycje. Bransolety są wykonane z plastiku lub bakelitu. Najmodniejsze okulary mają plastikowe, kolorowe oprawki nawiązujące do tych z lat 50.  Nowością są duże, ozdobne spinki do włosów,które  pojawiają się w dużej ilości na głowie.

Kolor turkusowy został okrzyknięty przez magazyny mody kolorem tego roku. Nie może go zabraknąć w akcesoriach: szalikach, butach czy torebkach.  Jeśli chodzi o torebki nadal mocno się trzymają kopertówki. Alternatywą do nich są eleganckie torebki na pasku lub do ręki.

Na wybiegach pojawiło się dużo butów na drewnianej podeszwie.  Wśród nich  na największy hit zapowiadają się tak zwane drewniaki. Komu znudziły się buty wykonane ze skóry w jednolitym kolorze może nabyć w kolorowe wzory, zrobione z przezroczystych tworzyw  czy z siatki. Pojawiły się też buty na niskim obcasie tak zwanym “kieliszku”.  Buty tego typu spopularyzowała Audrey  Hepburn a następnie wróciły w latach 80.

pradawww.style.com

1. Marni 2.Prada 3.Chanel 4.Missoni 5.Fendi 6.Burberry 7. 9.11. Dolce Gabbana 8.Yves Saint Laurent 10. Dries Van Noten 12. Miu Miu.

Źródło: www.style.com

Reklamy
Zwykły wpis