outfit

Pão de Açúcar

DSCF1086

 

W sobotę ponownie udaliśmy się do Rio de Janeiro. Generalnie wolimy tam jeździć na zakupy, gdyż sklepy są lepiej zaopatrzone i tańsze niż tam gdzie mieszkam. Wciąż rozglądam się za meblami do domu. Nie jest łatwo znaleźć komplet mebli w kolorze pasującym do naszego wnętrza.

Po południu zrobiliśmy sobie wycieczkę na jedną z najsłynniejszych gór tego miasta. Pão de Açúcar czyli Głowa Cukru to niezwykłe wzgórze które liczy 396 m wysokości i góruje nad Rio de Janeiro i zatoką Guanabara. Trasa kolejki składa się z dwóch etapów. Wyrusza ona mniej więcej co pół godziny z Praça General Tibúrcio przy Praia Vermelha w dzielnicy Urca. Przesiadka do drugiego wagonika następuje przy Morro da Urca (215 m).

Na początku mieliśmy 36 stopni i 90% wilgotność. Wkrótce zaszło jednak słońce za chmury i zrobiło się o wiele przyjemniej. Zgodnie stwierdziliśmy, że moglibyśmy tam spędzić cały dzień. Nawet na  moment odsłonił się z chmur Chrystus na przeciwległym wzgórzu. Niestety musimy dość wcześnie wracać do domu – najpóźniej o 16-17 mimo, że nie jest to bardzo daleko.  Brazylijscy kierowcy mają taki brzydki zwyczaj jeździć po zmroku bez świateł. Ku naszemu zdumieniu policja na to nie reaguje, pomimo tego, że stwarza to ogromne zagrożenie na drodze.

 

DSCF1137aa

DSCF1115

DSCF1141a

DSCF1143

DSCF1231

Reklamy
Zwykły wpis

Jedna myśl w temacie “Pão de Açúcar

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s